KONST / Litografier / Färglitografi 12023279
nr 1202 3279
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Färglitografi, Ven. Signerad, numrerad 249/310. Motivet: 27x34 cm
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 10 september 2018
kl 20:05:44
100 kr
150 kr
200 kr
Ravenna
Sven Palmqvist (1906-1984)
Roland Svensson 1910-2003
Firma Svenskt Tenn